این نوع آرایش ها عمرشان به پایان رسیده است
2021-02-20
پایان زندگی مشترک زوج جنجالی؛ کیم کارداشیان رسماً تقاضای طلاق داد
2021-02-21

اگر مرتباً با پاهای ضربدری بنشینید چه اتفاقی برای بدن شما می تواند بیفتد

این مطلب را به اشتراک بگذارید

بازدیدها: 60

همه ما شیوه نشستن و راحتی خود را داریم ، اما اینکه احساس راحتی می کنیم به این معنی نیست که در واقع برای ما خوب است. در حقیقت ، یکی از محبوب ترین روش های نشستن که با پاهای ضربدری همراه است ، می تواند تأثیرات منفی زیادی بر ما بگذارد و باید جدی فکر کنیم که جلوی آن را بگیریم. مهم است که یاد بگیرید مرتباً صاف بنشینید – نه تنها برای کل بدن مفید است ، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

بنابراین ما می خواهیم 5 دلیل برای جلوگیری از این مدل نشستن به شما نشان دهیم.

1. می تواند باعث فلج عصب شود

وقتی برای مدت طولانی با پاهای ضربدری می نشینید ، ممکن است باعث ایجاد بیماری به نام فلج عصب شود. در طی آن ، دیگر نمی توانید پایتان را بلند کنید ، می تواند باعث بی حسی در عضلات شود و حتی ممکن است به عصب پرونئال خود آسیب برسانید.

2. می تواند باعث فشار خون بالا شود

طبق این مطالعه ، نشتن با این مدل در سطح زانو فشار خون شما را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین تأیید شد که هنگام انجام این کار در مچ پا افزایش فشار خون وجود ندارد و خوشبختانه ، این سنبله های خون فقط موقتی بودند. با این حال توصیه می شود اگر فردی با فشار خون بالا هستید از این مدل نشستن جدا خودداری کنید.

3. می تواند به وضعیت بد بدن منجر شود

بر اساس این مطالعه ، نشستن با پاهای شما به حالت ضربدری بیش از 3 ساعت در روز ممکن است باعث کج شدن جانبی شانه و لگن شود و ممکن است سر را به سمت جلو تراز کند. همچنین می تواند منجر به عدم انطباق ستون فقرات شما شود و وضعیت نامناسب بدن منجر به درد و سفتی در عضلات می شود.

4- می تواند باعث درد در مفاصل شود

نشست به صورت ضربدری پاها  فقط برای وضعیت بدن شما ضرر ندارد بلکه می تواند باعث درد در مفاصل شود. این می تواند به گردن ، لگن ، کمر و زانو آسیب برساند. و به خصوص اگر از قبل زانو درد داشته اید باید از این وضعیت نشستن خودداری کنید.

5- می تواند تورم مچ پا را در دوران بارداری تشدید کند

از اینجور نشستن در دوران بارداری خودداری کنید – این برای کودک کاملاً ایمن است ، اما می تواند باعث تورم مچ پا و گرفتگی پا شود. اگر هر یک از این اثرات را تجربه کردید ، سعی کنید با هر دو پا روی زمین بنشینید یا آنها را بلند کنید.

آیا شما شخصی هستید که هنگام نشستن پاهایشان را ضربدری می کند؟ آیا اکنون می خواهید این عادت را فراموش کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *